Welwetowe meble wypoczynkowe – zobacz, czy będą pasowały do Twojego salonu!

Welwetowe meble wypoczynkowe – zobacz, czy będą pasowały do Twojego salonu!

Kochają ją projektanci wnętrz oraz modowi styliści. Coraz większą sympatią darzą ją osoby zainteresowane nowoczesnymi trendami w aranżacji wnętrz. Mowa o tkaninie welwetowej, która szturmem wkracza do Polskich domów w postaci dekoracyjnych dodatków oraz efektownego obicia stylizowanych sofeleganckich narożników i foteli wypoczynkowych. Poznaj cechy welwetu i dowiedz się, dlaczego warto postawić na ten rodzaj tkaniny w Twoim wnętrzu.

Welwet – od królewskich posiadłości po wybiegi mody

Historia welwetu sięga bardzo zamierzchłej przeszłości i nierozerwalnie wiąże się z arystokratycznymi i królewskimi rodami. Pierwotnie ta tkanina była dostępna wyłącznie dla najbogatszych. Zwykły śmiertelnik mógł jedynie zachwycać się opalizującym blaskiem strojnych szat monarchów czy pięknie wyszywanymi sztandarami. Niezwykle drogi welwet, początkowo wytwarzany z jedwabiu, był synonimem luksusu i gościł często w postaci elementów dekoracyjnych w posiadłościach władców. Dopiero w okresie późnego średniowiecza i renesansie, gdy we Włoszech i Hiszpanii zaczęły powstawać nowe technologie, pozwalające na wytwarzanie go taniej, stał się nieco bardziej dostępny.

Dziś nie wyobrażamy sobie świata mody czy aranżacji wnętrz bez tej tkaniny. Moda na nią okresowo wraca i odchodzi, jednak tak naprawdę tkaniny welwetowe (a także jej pokrewne, czyli aksamit i welur) są na tyle uniwersalne i szykowne, że zawsze znajdzie się na nie miejsce we wnętrzach czy na światowych pokazach mody. Tkanina ta zachwyca swoim wyglądem – opalizującym, subtelnym blaskiem, niepowtarzalną fakturą i niezwykle przyjemną w dotyku, mięciutką powierzchnią w postaci przytulnego „meszku”.

Na co zwrócić uwagę, kupując meble welwetowe?

Welwet to tkanina, która ma wiele oblicz. Sofy welwetowe czy narożniki obite welwetową tkaniną zagwarantują Ci zarówno wspaniałe wrażenia wizualne, jak też niepowtarzalne wrażenia zmysłowe. Welwetowe meble pokochają osoby, dla których liczy się dotyk – tkaninę charakteryzuje bowiem niezwykła przytulność, aksamitna gładkość i delikatność, która zachęca do błogiego leniuchowania.

Welwet – jak każdy inny materiał obiciowy – ma swoje charakterystyczne cechy naturalne. Ze względu na technologię wytwarzania, na jego powierzchni powstaje przyjemny w dotyku „meszek”. W trakcie użytkowania mebla te drobne „włoski” mogą układać się w różnych kierunkach, dając wrażenie cieniowania. Nie wszystkim się to podoba – jeśli więc lubisz, gdy pokrowiec mebla wygląda jednolicie, welwet nie będzie dobrą tkaniną dla Ciebie. Jeśli natomiast uwielbiasz grę światła i cienia, jaka rozgrywa się na powierzchni sofy welwetowej, jeśli szukasz mebli niebanalnych i unikalnych w wyglądzie – to taki mebel będzie strzałem w 10tkę. Wystarczy go systematycznie delikatnie przeczesywać miękką szczotką, by zachwycał swoim wyglądem i prezentował się wspaniale.
Meble welwetowe wyglądają niesamowicie elegancko i szykownie. Opalizujący połysk sprawia, że meble stają się jeszcze bardziej trójwymiarowe. Kuszą swoim zmysłowym, niepowtarzalnym charakterem, zapowiadając udany wypoczynek i wspaniały relaks. Welwetowe sofy to meble dla tych, którzy doceniają piękno. Dla tych, którzy stawiają na styl, klasę i elegancję. Czy dołączysz do tego grona?