Tajemnicza i przytulna

Tajemnicza i przytulna

Z dumą prezentujemy drugą kuchnię zaprojektowaną, wykonaną i eksponowaną w naszym Salonie Meblowym EWRO w Gostyniu przy ul. Poznańskiej 200. Zajmuje mniejszą powierzchnię niż opisana w poprzedniej części, ale jest równie efektowna, praktyczna i pojemna. Utrzymana w ciemniejszych tonach przyciąga wzrok ciemnobrązowymi frontami z płyty laminowanej połączonymi z blatami, bokami i wstawkami w kolorze sosny alpejskiej. Całość projektu możemy umownie podzielić na trzy części: lewa z piekarnikiem, środkowa z płytą indukcyjną i prawa ze zlewozmywakiem. Tak więc po kolei: w centralnym miejscu lewej bryły umieszczony został wielofunkcyjny piekarnik. Następnie otoczyliśmy go szeregiem szafek w których można umieścić wszelkie sprzęty, naczynia, urządzenia i akcesoria niezbędne podczas obróbki termicznej. Szafki umieszczone są od sufitu po podłogę. Na skrajach bryły dwie pojemne szafy cargo – z czego jedna z elektrycznym siłownikiem ułatwiającym otwieranie. Zresztą większość szafek w tej części otwierana jest „na dotyk” bez konieczności używania uchwytów. Na dole wpisu zaprezentowane zostaną filmy ukazujące dokładnie działanie tych siłowników. Centralna część zabudowy obejmuje szeroki blat z płytą indukcyjną pośrodku, a poniżej dwie szafki i trzy szuflady. Klasyczne rozwiązanie bez żadnych fajerwerków – pragnę tylko zwrócić uwagę na bardzo wygodne, choć delikatne i nie rzucające się w oczy uchwyty. Generalnie ta aranżacja pozbawiona jest tradycyjnych, wiszących szafek, przez co wyeksponowany został ultranowoczesny okap, a pusty fragment ściany wypełnia otwarta półeczka. I tak, jak spokojny był centralny fragment kuchni, tak prawa strona obejmuje już szereg ciekawych rozwiązań. Na przykład szafka narożna z półkami w ergonomicznym kształcie umożliwiającym efektywne wykorzystanie całego wnętrza szafki przy jednoczesnym bardzo łatwym dostępie do zawartości. Kolejnym nietypowym rozwiązaniem jest umiejscowienie blatu do spożycia codziennych posiłków. Prezentowana propozycja daje nam sporą oszczędność miejsca przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnych warunków do spożycia posiłków przez domowników bez konieczności nakrywania stołu. W sytuacji szybkiego śniadania, albo chociażby porannej kawy zyskujemy też kilka bezcennych minut, albo wręcz sekund, które przed wyjściem z domu często są bezcenne.

Generalnie kuchnia przykuwa uwagę – nie sposób przejść obok niej obojętnie. A na dodatek zyskuje przy bliższym poznaniu podczas odkrywania ukrytych tajemnic…

Zapraszamy do naszych Salonów Meblowych EWRO, gdzie czekają nasi pracownicy, którzy profesjonalnie zaprojektują Waszą wymarzoną kuchnię. Salon w Gostyniu ma przewagę, że można te wszystkie cuda obejrzeć, dotknąć, wypróbować, a na wszystkie pytania uzyskać kompetentne odpowiedzi.