Pokrowiec - niezbędna konieczność, czy dodatkowy komfort?

Pokrowiec - niezbędna konieczność, czy dodatkowy komfort?

Każdy z nas spędza około jednej trzeciej życia w łóżku. Stąd w naszych Salonach Meblowych EWRO kładziemy bardzo duży nacisk na prawidłowe dobranie materaca wiedząc, jak wielki ma wpływ nasze zdrowie i samopoczucie. Ale wracając do materaca… Nie dosyć, że stanowi on ważne podłoże organizmu dla odpoczynku – jest on także nośnikiem wielu pozostałości takich jak kurz, brud, włosy czy naskórek. Regularne czyszczenie materaca jest niezwykle trudne z racji jego rozmiarów i ciężaru. Stąd producenci stosują pokrowce, które z jednej strony spajają strukturę materaca, a z drugiej chronią wnętrze przed bakteriami i roztoczami. A dodatkowo poprawiają komfort spania przez zastosowanie domieszek spełniających odpowiednie funkcje. Na przykładzie oferty M&K Foam KOŁO ukażę różnorodność i mnogość proponowanych rozwiązań.
Amicor szczególnie dedykowany alergikom z powodu właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Miły i delikatny w dotyku jednocześnie wytrzymały i trwały.
Aloe vera poprzez ekstrakt z liści aloesu pielęgnuje skórę, działa nawilżająco i antybakteryjnie, działa regeneracyjnie i nadaje skórze elastyczność, wspomaga ukrwienie.
Anti-stress bardzo dobrze odprowadza wilgoć, zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy, posiada doskonałe własności regulacji temperatury, jest gładki i miły w dotyku.
Aqualite odznacza się dużą wytrzymałością na rozerwanie, zginanie i ścieranie, dobrą odpornością na działanie światła, czynników chemicznych, dobrze się pierze i szybko wysycha.
Balance poprzez swoją strukturę absorbuje ciepło wieczorem i oddaje nad ranem dzięki czemu ma właściwości rewitalizujące, poprawia balans energetyczny, ułatwia koncentrację i posiada właściwości antybakteryjne.
Cooling wywołuje efekt chłodzenia dzięki zawartym w nim mikrokapsułkom z kryształkami mentolu. Pod wpływem wilgoci uwalniane są cząsteczki mentolu, które dają przyjemne uczucie świeżości i rozpraszają ciepło na tkaninie, powodując, że skraca się czas potrzebny do zasypiania, organizm nie przegrzewa się podczas snu i zmniejsza się ilość przebudzeń w ciągu nocy.
Cotton poprzez zastosowanie naturalnej bawełny ma silne właściwości higroskopijne – posiada ponadprzeciętną zdolność pochłaniania wilgoci. Pokrowiec miły, przyjemny w dotyku, nie podrażnia skóry oraz posiada dobre właściwości cieplne.
Glamour wykonany z materiału obiciowego z wiskozy Tencel, z boku posiada siatkę wentylacyjną. Bardzo dobrze odprowadza wilgoć i reaguje na temperaturę. Bardzo gładki i miły w dotyku.
Impuls podobny do wyżej opisanego, z dodanymi jonami srebra zwiększającymi działanie antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.
Kaszmir bardzo dobrze odprowadza wilgoć, równomierna struktura włókna utrudnia brudzenie, miły w dotyku, posiada własności bakteriobójcze.
Mellow posiada nadzwyczaj gładkie włókno, bardzo szybko odprowadza wilgoć, nie podrażnia skóry, zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy, posiada doskonałe własności regulacji temperatury.
Outlast® przyczynia się do utrzymania komfortu, poprzez przejęcie nadmiaru wytworzonego ciepła i oddanie go w razie potrzeby. W pokrowcu zastosowano Technologię Outlast® opracowaną pierwotnie dla NASA w celu ochrony astronautów przed wahaniami temperatury.
Silver posiada kilka wariantów, a w każdym znacznie lepiej odprowadza wilgoć niż tradycyjna bawełna, równomierna struktura włókna utrudnia ich zabrudzenie a srebrna nić rozładowuje nagromadzone ładunki elektrostatyczne. Posiada własności bakteriobójcze.
Soya produkowany jest w bardzo ekologiczny sposób – zastosowane włókna to produkt uboczny procesu tłoczenia ziaren soi na olej. Nadają delikatności i miękkości w dotyku, ale są jednocześnie bardzo wytrzymałe, co daje małą podatność na rozciąganie. Kolor pokrowca jest kremowy. Jest antybakteryjny, przyjmując właściwości ziaren soi i bardzo dobrze sprawdza się w słonecznych sypialniach, bo pochłania promieniowanie UV.
Spa&Thermo bardzo miły dla skóry i dobrze układający się, pochłania oraz oddaje ciepło zależnie od temperatury zewnętrznej – działanie chłodzące latem a dający ciepło podczas chłodniejszej pory roku, przeciwdziała gromadzeniu się bakterii, ma właściwości antystatyczne.
Tencel również w kilku wariantach charakteryzuje się nadzwyczaj gładkim włóknem; bardzo szybkie odprowadza wilgoć, nie podrażnia skóry, zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy, posiada doskonałe własności regulacji temperatury.
Ultraphil przede wszystkim zapobiega nadmiernemu poceniu się podczas snu. Jest polecany dla alergików.
Uffff – trochę się tego nazbierało… Na koniec tylko kilka podsumowujących informacji: wszystkie pokrowce posiadają zamek (lub zamki) do łatwego zdejmowania w celu wyprania; temperatura prania od 30º C do 60º C;  niektóre pokrowce zachowują swoje szczególne właściwości do 10 cykli prania; część pokrowców jest głęboko pikowana a część wcale – ma to wpływ na ich objętość i utrudnienie prania. Generalnie zaleca się spanie bezpośrednio na pokrowcu – stosowanie zwłaszcza grubego prześcieradła może tłumić szczególne cechy danego pokrowca.
Wszystkie niezbędne informacje uzyskacie od naszych sprzedawców, którzy poprzez liczne, specjalistyczne szkolenia posiadają wiedzę umożliwiającą w pełni profesjonalną, odpowiedzialną i kompetentną obsługę naszych Klientów. Zapraszamy do naszych Salonów Meblowych EWRO.
W galerii poniżej prezentuję kilka pokrowców z naszej ekspozycji. Wszystkie (poza lekko kremowym Cotton) są śnieżnobiałe. Dla uwypuklenia detali poddałem je jednak obróbce graficznej celem uwypuklenia charakterystycznych cech – bez tego były trudno zauważalne.