Piękna i nowoczesna

Piękna i nowoczesna

Nasi projektanci cały czas trzymają rękę na pulsie w temacie nowych, innowacyjnych rozwiązań stosowanych w naszej branży. W Salonie Meblowym EWRO w Gostyniu przy ul Poznańskiej 200 eksponujemy dwie kuchnie zaprojektowane i wykonane specjalnie w celu prezentacji najnowszych trendów i rozwiązań. W dniu dzisiejszym omówię nowości zastosowane w pierwszej z nich. Jasnopopielate fronty wykonane z płyty MDF pokrytej folią i korpus z laminatu Dąb Craft Tobacco tworzą bardzo dobre wrażenie i skrywają w sobie całkiem sporo najnowocześniejszych rozwiązań. W trzech górnych szafkach prezentowanej kuchni zastosowaliśmy odmienne sposoby ich otwierania – dzięki temu możemy dobrać system pod kątem dostępności miejsca ponad górną krawędzią linii mebla. Zwróciłbym tutaj uwagę na solidność wykonania siłowników – technologia umożliwia zastosowanie frontów drewnianych oraz szklanych (z szeroką lub wąską ramką aluminiową) do szerokości 1800 mm. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest szafa cargo z systemem Tandem. Jego działanie polega na przesuwaniu wewnętrznych półek do przodu podczas otwierania drzwi celem ułatwienia dostępu do zawartości. Całość pracuje precyzyjnie i zdecydowanie poprawia efektywność wykorzystania powierzchni mebla przy jednoczesnym komforcie pod względem ergonomii. Szafka narożna jest zmorą większości projektantów z powodu trudnego dostępu do zasobów umieszczonych głębiej. W naszych realizacjach sugerujemy zastosowanie technologii Magic-Corner Comfort. Pozwala on efektywnie wykorzystać tzw. “ślepy” narożnik, umożliwiając wysunięcie całej jego zawartości na zewnątrz. Wystarczy lekko pociągnąć ręką uchwyt ramy i odchylić go w bok, a wewnętrzne kosze automatycznie przesuną się na miejsce przednich. Następnie można ręcznie wysunąć każdy kosz na zewnątrz szafki. Każdą półkę można dodatkowo wysunąć do przodu. Kolejne bardzo ciekawe rozwiązanie zastosowane zostało w szufladzie umieszczonej pod głównym blatem roboczym – zamontowano wewnętrzną, płytką szufladę przeznaczoną na sztućce i wszelakie inne akcesoria niezbędne przy szykowaniu posiłków. Dzięki temu udogodnieniu wszystko jest pod ręką choć niekoniecznie na wierzchu. A na koniec prezentujemy komodę, do której dostęp uzyskujemy z obu stron. O praktycznych aspektach nawet nie ma co się rozpisywać… Jak mówi klasyk: to oczywista oczywistość.

Poniżej publikujemy kilka filmów obrazujących zastosowane rozwiązania oraz zdjęcia ukazujące piękno, szyk i elegancję tej kuchni.

Jeszcze raz zapraszam do naszego Salonu Meblowego EWRO w Gostyniu przy ul Poznańskiej 200 do obejrzenia i wypróbowania tych nowinek – żaden film przecież nie zastąpi wizji lokalnej.