Na czym śpimy? Pianka termoelastyczna.

Na czym śpimy? Pianka termoelastyczna.

Pianka termoelastyczna – najnowsza technologia z wcześniej omawianych, najmodniejsza, ale przede wszystkim chyba najlepsza. Pojawienie się tej pianki jest pochodną programu kosmicznego NASA – szukano materiału do wyścielenia foteli w promach kosmicznych. Materiał się sprawdził i spełnił oczekiwania, w kosmos jednak nie poleciał – zdecydowała stosunkowo duża waga. Struktura pianki termoelastycznej składa się z milionów otwartych, okrągłych komórek, reagujących na temperaturę ciała i punkty nacisku. Przy nacisku komórki zmieniają swoją formę, przystosowując się do kształtów ciała i podpierają tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Taka otwarta struktura komórek umożliwia również doskonały przewiew powietrza przez materiał. Na rynku występują pianki termoelastyczne o różnej gęstości i grubości, tak więc przy wyborze odpowiedniego materaca zwróćmy szczególną uwagę na “tempo” współpracy z naszym ciałem, sposób podparcia naszego ciała oraz twardość. Oczywiście na rynku można spotkać materace termoelastyczne o różnej rozpiętości cenowej. Nie należy się jednak łudzić – tani towar nie jest zamiennikiem towaru drogiego. Wiąże się to przede wszystkim z jego trwałością i szybkością reakcji na kształty naszego ciała. Na cenę wpływa też rodzaj użytej pianki na spodzie materaca, grubość warstwy piany termoelastycznej, jej gęstość, oraz inne parametry, istotne podczas wyboru materaca.

Koncentrując się na produktach dostępnych w naszych Salonach Meblowych EWRO omówienie zacznę od prekursora tego rozwiązania i zdecydowanego lidera, czyli firmy TEMPUR.Kolekcja Tempur obejmuje trzy części:

  • Oryginal – średnio twarda, najbardziej uniwersalna

  • Cloud – charakteryzująca się przyjemną miękkością i otuleniem

  • Sensation – najtwardsze, poprzez efekt sprężystości dedykowany dla osób starszych i cięższych

  • Hybrid – hybrydowy, z pianką termoelastyczną na wierzchu.

Co można powiedzieć dobrego? Generalnie materace Tempur są warte swojej ceny. Szybkość reakcji materiału Tempur, pralne pokrowce, doskonała jakość materaców są gwarantem wysokiego komfortu snu. Lata badań pozwoliły firmie wytworzyć piany o znikomym nacisku zwrotnym na ciało, co pozwala na głębszy, niczym nie zakłócony sen. Gęstość materiału Tempur jest też jedna z najwyższych i wynosi ona 80 kg/m3, a grubość warstwy oscyluje w granicy 8 cm. Oczywiście, inni producenci, nie próżnują tutaj i na rynku jest wiele doskonałych zamienników, zbliżonych jakością i komfortem do oferty firmy Tempur, ale żaden profesjonalny Sprzedawca nigdy nie powie, że ma materace identyczne z Tempurem za ułamek ceny materaca Tempur.

W naszych Salonach Meblowych EWRO posiadamy jednak materace wykonane w tej technologii przez innych producentów. Materasso oferuje produkty z pianek termoelastycznych o nazwach handlowych: Termopur, Viscogreen, Termosilver, Memory Foam. Hilding wykorzystuje piankę Flexi Foam, Visco a MK&Foam Koło piankę Kaltschaum. Na bazie tych pianek poszczególni producenci stworzyli po kilka/kilkanaście modeli na których omówienie nie ma miejsca na łamach tego bloga. Zapraszamy do naszych salonów – jest to idealne miejsce do zapoznania się z różnorakimi rozwiązaniami, umożliwiamy wypróbowanie poszczególnych modeli – a przeszkolony personel profesjonalnie doradzi i pomoże w doborze optymalnego rozwiązania. Na każdą kieszeń.